10.11.2010

HC Slovan Moravská Třebová - HC Chrudim  12 : 2
   (5:2 , 4:0 , 3:0)

Zdvižený prst nad výkony chrudimských hokejistů v posledních dvou zápasech bohužel nebyl dost zřetelný a tak přišel trest v podobě školení z produktivity a jednoduchosti od Moravské Třebové. Chrudimští pokračují v nedisciplinovanosti. V třetím zápase za sebou měli více než 7 dvouminutových trestů a v každém utkání přidali také 10 minutový trest. Tentokrát soupeř tolik neskóroval v početní převaze a využil pouze dvě přesilové hry. V první třetině to bylo jak na houpačce. Domácí využívali chyb chrudimských ve vlastní třetině. Na tři góly domácích z pěti nahráli hosté přímo na hůl. Dá se říci, že skoro každá střela nebo nahození na branku skončilo gólem. I přesto si chrudimští vytvořili spoustu gólových šancí, ale ve většině případů buď netrefili branku nebo zakončení nebylo dostatečně razantní. Střelecky se prosadili pouze Plch (Janoušek, Novotný) a Novák (Batroníček). Pro nezaujatého to musel být pohledný hokej. Na obou stranách se hrálo prakticky bez obrané hry z čehož pramenili veškeré šance.

Druhá třetina začala tragicky. Hned v 20 vteřině chrudimští opět inkasovali a za pár minut na to dostali sedmý kousek, což vyhnalo Dundáčka z branky. Nahradil ho mladý junior Svoboda. Snad pouze on by snesl přísnější metr a na svůj věk podal velice slušný výkon. Za naší obranou to měl totiž velice složité. Od druhé třetiny až do konce utkání byl na hřišti pouze jeden tým. Hosté se nezmohli na větší odpor a domácím vycházelo na co sáhli. Byl to jeden z nejhorších výkonů v posledních letech. Bez zodpovědnosti k týmu, bez nasazení a touze po vítězství se vyhrávat nedá. Doufáme, že toto varování bylo již poslední, a že v derby s Hlinskem napraví svoji reputaci. Je potřeba kvalitně potrénovat a hlavně uklidnit situaci, která nastala. Nepříjemnou zprávou z utkání kromě výsledku bylo také zranění Zdendy Formánka, který svoji aktivitou v zápase se snažil tým strhnout. Bohužel v 12 minutě mu soupeř spadl na koleno a tím pro Zdendu zápas skončil. Přejeme si aby jeho zranění nebylo vážné, jelikož jeho zkušenosti a odhodlání vyhrát by týmu hodně scházely.

SESTAVA:
Dundáček (25. Svoboda) – Formánek, Novotný, Vágner, Sýkora, Šlemenda, Budínský – Langr, Schweintfuter, Kolín – Kišš, Novák, Bartoníček – Dvořák, Janoušek, Plch – Závodník, Rabas, Frýda