31.10.2010

HC Chrudim   -   HC SB Světlá nad Sázavou   2 : 4    ( 1:0 , 0:3 , 1:1 )

Začátek zápasu patřil našim klukům. Na soupeře vletěli nabuzený výhrou v posledních minutách v Chocni. V prvních šesti minutách měli jasně navrch. Tlak vyvrcholil gólem Kišše (Schweinfurter), když jmenovaný objel branku o brusle soupeře otevřel skóre(1:0). Bohužel tento gól chrudimským spíše ublížil. Krátce na to nejdříve Budínský a poté Šlemenda faulovali a soupeř měl možnost první přesilové hry 5 na 3. Tentokrát naše trojice obranou fázi zvládli výtečně. Soupeřovi se podařilo si vypracovat  za minutu a půl pouze jednu gólovou šanci, za to stoprocentní. Po rychlé kombinaci nahrávek na Včelu zívala prázdná brána, ale Dundáček fantastickým zákrokem chytil příložníkem puk mířící do jeho svatyně. Ani přežitá přesilovka nenalila živou vodu do žil domácích. Hosté byli u všeho první a hra se odehrávala spíše ve středu hřiště nebo ve třetině domácích. Golman Dundáček se vyznamenal stejným zákrokem jako v přesilové hře ještě jednou, tentokrát ve hře 5 na 5. Hlavně díky jeho zákrokům skončila první třetina 1:0.

Do druhé třetiny vstoupili chrudimští neponaučeni ze třetiny první a pokračovali v malé aktivitě z čehož vyplívaly fauly . Ihned ve čtvrté minutě hráli hosté přesilovku a po půl minutě následoval další faul, takže tu byla přesilová hra 5 na 3 číslo dvě. Tuto přesilovku již soupeř sehrál lépe a po 15 vteřinách srovnali stav na 1:1. Pár vteřin na to se opět vylučovalo a opět na straně domácích.Tentokrát faul našeho golman viděl opravdu pouze hlavní sudí. Ostatní se divili co se vlastně pískalo. Nic méně tu byla přesilová hra 5 an 3 číslo tři a gól v naší síti číslo dvě (1:2). Potom přišli i dobré okamžiky. V oslabení dojel Langr vyhozený puk, vyhrál souboj v rohu, dostal se až před branku, ale zakončil jen do náruče golmana hostů. Chvíli na to zakončoval Kolín sám před brankou, ale se stejným výsledkem jako Langr. Ale následně přišel další faul  domácích, konkrétně Formánka, který sice fauloval soupeře, ale po té byl napaden hostujícím Žákem. Rozhodčí posoudil situaci úplně obráceně a na domácí straně dal 2+2 minuty za faul během hry a hostující Žák pouze 2 minuty za napadení po odpískání. Takže tu byla další početní výhoda Světlé. Tentokrát se nahrávajícím stal domácí Bartoníček, který ve snaze vyhodit puk z vlastní třetiny namazal před branou stojícímu Včelovi a ten se z mezikruží nemýlil (1:3). V závěru ještě ujel Kišš a i když faulem atakovaný zakončil, rozhodčí vše posoudil jako OK a nevylučoval.

Třetí třetina byla konečně lepší ze strany domácích. Tlačili se více do koncovky, ale opět přišla přesilová hra. V ní nejprve Novák parádně vysunul Kišše do brejku, ale ten se tentokrát gólově neprosadil. Trest přišel na druhé straně v podání čtvrtého gólu (1:4). Pak přišli i přesilové hry na straně chrudimských. Konečně hru zjednodušili a dostali Světlou pod větší tlak. Zatím bez gólového efektu. V 52 minutě zápasu dostala při početní výhodě naše první lajna hosty pod palbu střel a to již jinak výborný golman hostů nevydržel a kapituloval z hole Kolína (Formánek) (2:4). Gólem lavička domácích ožila a přišli s tím i další šance. Hlavně náš kapitán neměl tolik přesnosti jako při zápasu s Chocní. Nejdříve po střele Langra na něho zívala prázdná branka, ale puk se mu odrazil na bekhend a Dušan pohotovou střelou minul. Za dvě minuty po kombinaci Závodníka s Langrem na modré čáře druhý jmenovaný naservíroval nahrávku před bránu tentokrát na správnou hokejky. Rychlou střelu golman hostů pokryl. V závěru si trenéři Řezníček s Dundáčkem vzali oddechový čas. Vytvořili šestici na power play, ale i přes velký tlak se gólová radost nedostavila. Pouze strkanice před brankou hostů skončila vzájemným vyloučením. Soupeř si závěr zkušeně pohlídal a zaslouženě si z Chrudimi odvezl tři body. S takhle kvalitním soupeřem nemůžeme mít tolik vyloučených. Dle zápisu náš soupeř vytěžil vítězství pouze z přesilových her.

Sestava:
Dundáček (Ament)  -  Formánek, Šindler, Novotný, Budínský, Šlemenda, Vágner, Sýkora, Rabas – Langr, Schweinfurter, Kolín – Kišš, Novák, Bartoníček – Falška, Janoušek, Plh – Závodník, Bakrlík, Frýda