17.11.2010

HC Choceň - HC Chrudim  2 : 3
   ( 0:0 , 1:0 , 1:3 )

Tento zápas se musel hlavně nezaujatému diváku líbit. Pro trenéry to bylo o nervy, ale po hokejové stránce to bylo parádní utkání. Dá se říci, že se hrál hokej bez obranné činnosti tzv. nahoru dolu. Hlavně v druhé a třetí třetině se rozpoutala vlna šancí na obou stranách. Hned v první minutě zápasu se mohlo gólově urodit, nejdříve na straně Chocně a za pět vteřin na chrudimské straně Dvořák byl sám mezi kruhy, ale neproměnil svoji šanci. Nebyla to jediná oboustranná šance. Brankaři se měli co ohánět a zákrokem za zákrokem  dostávali soupeře do beznaděje. Hlavně díky nim skončilo první dějství remízou, i když by se dalo říci, že chocenští byli o chlup lepší.

V druhá třetina se stala v boj kdo z koho. Obě strany vsadili vše na útok a asi ji nezbývalo tolik sil na bránění nebo se na obrannou hru tolik nesoustředili. Šance střídala šanci a brankaři vytahovali jeden skvělí zákrok za druhým. Závary v brankovišti byli drtivé na obou stranách. Každé střídání bylo hráno v maximálním nasazení a v plné rychlosti, ale skóre se neměnilo.  Až v poslední minutě třetiny Pochobratský dostal puk k mantinelu na červené čáře, dostal se až za Dundáčkovu svatyni  a zasunul puk za druhou tyč (1:0).

Do třetí třetiny nastoupili chrudimští vyhrát tento zápas. V kabin proběhla krátká, ale účinná řeč trenérů Řezníčka a Dundáčka. Nabádali své svěřence k větší střelbě po zemi což se nakonec stalo choceňským osudný. Hned v první minutě po šikovném prostřídání během hry naskočil na led čerstvý Kišš, Dvořák ho adresoval nahrávkou k mantinelu a ten se s tím dlouho nemazlil. Pumelenicí mezi nohy srovnal na 1:1. Domácí brzkým gólem byli dost zaskočeni. Měli nejspíš v hlavách minulý zápas, který chrudimští otočili v posledních minutách. V té době přebírali otěže zápasu více do rukou hosté. V polovině třetiny dostali hosté výhodu přesilové hry. Moc se s tím nemazali a jednoduchou kombinací po ose Kišš, Novák nabili na modrou Novotnému a ten střelou z první po zemi dostal Chrudim do vedení.
Za pět minut na to naše druhá pětka zopakovala stejnou kombinaci v početní výhodě. Tentokrát putoval puk od Bartoníčka přes Nováka k Vágnerovi aten propálil Vyčítala potřetí. V poslední minutě nejdříve trefil Novák Kišše při nahození puku do třetiny do obličeje. Marek spadl na led , ale hra pokračovala dál, což překvapilo Vágnera, který nechal rozjed Vícha a ten zkorigoval výsledek na 2:3. Chrudim gól nezlomil a výsledek si zkušeně pohlídali. Nejlepším hráčem hostů byl zaslouženě vyhlášen brankář Dundáček, který několikrát podržel svůj tým super zákroky.

SESTAVA – Dundáček (Šimek) – Formánek, Šindler, Novotný, Budínský, Šlemenda, Sýkora, Vágner – Langr, Dvořák, Kolín – Kišš, Novák, Bartoníček – Flaška, Janoušek, Frýda