14.11.2010

HC Hlinsko - HC Chrudim  2 : 4
  (1:2 , 1:0 , 0:2)

Naši kluci nastoupili s povinností odčinit nepříjemný výsledek z Moravské Třebové a vrátit pozitivní náladu do kabiny. I proto zápas začal opatrně ze zajištěné obrany což nebylo pro oko diváka úplně ideální podívaná. Ne příliš pohledný hokej zapříčinil i velice nekvalitní led. Po prvotním oťukávání přišla přesilová hra chrudimských. Kolín si vzal puk u nás ve třetině projel celé hřiště a z mezikruží zavěsil (0:1). Po tomto gólu se hra hostů uklidnila. Z čistého nebe s objevil malý mráček v bodově poměrně jednoduché střely od modré, kterou načapal brankáře Amenta na švestkách (1:1). Když už se zdálo, že se po první třetině rozejdou v nerozhodném stavu, odehrávala se bule v útočném pásmu. Novák vyhrál čistě buly na Brtoíčka a ten se střelou nemýlil (1:2).

Druhá třetina pokračovala ve stejném stylu jako ta první. Domácí odpověděli stejnou akcí jako inkasovali na 2:1. Po vyhrané buly pohotovou střelu ještě golman Ament kryl, ale dorážku z velkého úhlu již chytit nestačil (2.2).  Do druhé třetiny už nenastoupil zraněný Janoušek, který inkasoval v první třetině ránu do hlavy. Do konce třetiny se již nic závratného nestalo. Útoky se střídali na obou stranách, ale bez vyložených šancí.

Do třetí třetiny se chrudimští pustili s odhodláním strhnout vítězství na svoji stranu. Hlinečtí se prakticky celou třetinu nedostali z obranného pásma. Hosté ale stále naráželi na dobré zákroky brankáře Gregora. Až v 50.minutě našel najetého Frýdu Rabas a prvně jmenovaný šikovnou střelou konečně překonal hlineckého golmana (2:3). O čtyři minuty  po té měli výhodu přesilové hry domácí, ale nahození na branku trefilo do nohy Novotného, ten placírkou vyslal do brejku Bartoníčka, který zakončil parádním blafákem (2:4). Závěrečný tlak se nekonal, takže chrudimští si odvezli zasloužené vítězství a tři body domů.

SESTAVA – Ament ( Simek ) – Šindler, Sýkora, Vágner, Novotný, Budinský, Šlemenda – Langr, Schweintfuter, Kolín – Kišš, Novák, Bartoníček – Flaška, Janoušek, Rabas - Frýda