Rozhovor s trenérem Petrem Řezníčkem - 3.11.2010


1. Jak hodnotíte první čtvrtinu základní části ?

Na to, že z týmu odešli někteří zkušení hráči, je bodový zisk (9 bodů = tři vítězství a dvě porážky) slušný. Ještě se nám nedaří plně zvládat taktické pokyny a herní pohoda, která k začátkům soutěže  většinou chybí. Jsem spokojen s vcelku vyrovnanými výkony všech  tří golmanů. 


3. Na čem hodláte zapracovat a zároveň s čím jste spokojený ?

Určitě je třeba zapracovat na řešení přesilových her, kde nám chybí klid při zakončení a příliš složitě řešíme přechod z obranného pásma do třetiny soupeře. No a co nám letos vůbec nevychází , tak to je disciplína. Máme  příliš mnoho hráčů vyloučených za zbytečné fauly, kdy nebruslíme , nestíháme a potom faulujeme. V oslabení inkasujeme. Čeho si ovšem cením je bojovný duch, kdy zdánlivě prohrané utkání nevzdáváme a bojujeme až do konce. Naše motto:„ Kdo nebojuje, nevítězí“ je vlastní všem hráčům i realizačnímu týmu.


4. Teď vás čeká celá druhá čtvrtina na ledech soupeře. Kolik předpokládáte, že přivezete bodů ?

Tak  to je věštění z křišťálové koule :=))), ale kdybychom dokázali přivést body od těch soupeřů, které jsme v prvním kole porazili a ještě dva přidali  bylo by to 11 a to by bylo super.5. Jak hodně Vám v týmu schází trojice Robert Formánek, Radek Doubravský a Ondřej Fousek?

Určitě nám chybí v situacích, kdy nedokážeme z vyložených šancí skórovat, kdy se silově  neumíme prosadit,  no a přehled při rozehrávce z obranného pásma.


6. Vaše nynější období není jednoduché. Stále jednáte o novém vedení města, což je určitě vyčerpávající. Kde tedy berete ještě energii koučovat hokejový tým? To je v dnešní době obdivuhodné.

Hokejový tým je parta lidí, která má společný cíl a připomíná mi solidní „koalici“ , kde je více útočníků, méně obránců a nejméně golmanů. Všichni však chtějí spolupracovat a respektují roli kapitána s jeho zkušenostmi i solidností, vnímají i dva zástupce kapitána , kteří jsou nepsanými vůdci týmu. Nebojují o tyto posty falešnými metodami  ale většinovou volbou, co chtěli hráči, trenéři akceptovali a nakonec i rozhodčí a diváci. Pro mne je práce s takovým týmem utvrzení, že by to mělo jít i v politice. Proože ta je také jako hokej. Tvrdá, nekompromisní, rychlá a bez spolupráce to nejde. V hokeji je však jedna odlišnost. Musí se hrát podle pravidel. V opačném případě následuje trest. Pro všechny stejně.