21.11.2010

HC SB Světlá nad Sázavou - HC Chrudim  2 : 0
   ( 1:0 , 1:0 , 0:0 )

Velká útočná aktivita ze zápasu z Chocně se na led do Světlé bohužel nepřenesla. Zápas se odehrával spíše ve středním pásmu bez výrazných šancí a oproti zápasu v Chocni se tentokrát oko hokejového diváka moc nenabažilo. Světlá nastoupila bez svých dvou hvězd Žáka a Včely. I přesto šla po mdlém začátku do vedení, když prakticky z ničeho dali gól po buly v útočném pásmu přišla střela a dorážka (1:0). Od té doby se na ledě ani z jedné strany nic závratného nestalo a tak se s tímto výsledkem šlo do kabin.

V kabině se trenéři snažili nabádat své svěřence k větší aktivitě na ledě, která spojuje větší pohyb, jednodušší přechod  do útočného pásma a přidat na tvrdosti v osobních soubojích. Z nastolené taktiky se nedostavilo vše dle přání trenérů a místo toho v první dvanáctiminutovce přišly čtyři vyloučení. V druhé polovině prostřední části se hra začínala zlepšovat, ale přišel trest z přílišné otevření obrany (2:0). Na konci třetiny měli chrudimští možnost přesilové hry, která byla slušně sehraná, ale Šindler hradbu těl před golmanem neprostřelil a ani následná střela Langra si našla pouze záda clonícího Schweinfurtera.

Do třetí třetiny šli oba týmy s rozdílnými úkoly. Domácí se snahou udržet čisté konto a hosté otočit nepříznivý stav. Úkol lépe splnily domácí, ale hosté jim to dost usnadnili. Jejich hře scházela lehkost a nápad. Neprosadila se ani druhá lajna , která většinou táhne tým svými góly k vítězství. Nedala se upřít snaha a zjednodušení hry s častější střelbou, ale žádná ze střel si nenašla skulinku v brance. I přesto, že Chrudim přetřílela soupeře 36 ku 22 gól nedali. Letos zatím naši kluci nenašli recept na obranu Světlé a ani eliminovat aktivní hru soupeře, ale věříme, že se z chyb poučí a své zkušenosti ve správný čas využijí.  Nyní mají všichni celý týden volno, což se dá využít k odstranění nedostatků. Škoda, že nevyšel typ trenéra uhrát za druhou čtvrtku 11 bodů. Teď čeká naše kluky pět zápasů v domácím prostředí. Přijděte je v hojnějším počtu podpořit a oni se určitě budou snažit vás pobavit kvalitní hrou pěknými góly.

SESTAVA – Dundáček (Šimek) – Formánek, Šindler, Novotný, Budínský, Šlemenda, Sýkora, Vágner – Langr, Schweinfurter, Dvořák – Kišš, Novák, Bartoníček – Flaška, Janoušek, Frýda