7.11.2010

HC Litomyšl  -  HC Chrudim  2 : 3 po sam.nájezdech
  ( 0:1 , 2:1 , 0:0 – 0:0 , 0:1 )

Do zápasu nastoupil po delší době uzdravený asistent kapitána Marek Dvořák a mohl se zapsat parádně. Hned při prvním pobytu na ledě vystihl rozehrávku domácích, ale ze samostatného nájezdu minul Horáčkovu svatyni. Ve čtvrté minutě dostala Litomyšl výhodu přesilové hry, ve které musel golman Ament vystřihnout pár skvělých zákroků. V osmé minutě zápasu dostali také hosté výhodu přesilové hry, ale vyšli z toho stejně jako Litomyšl naprázdno. Ještě v průběhu přesilové hry byl vyloučen Vágner, což se mu nelíbilo a svou nevinu se snažil vysvětlit rozhodčímu. Ten však jeho obhajobu nepřijal a ohodnotil ji zvýšeným osobním trestem o 10 minut navíc. Po zbytek třetiny byl vidět průměrný hokej se střelami pouze z větší vzdálenosti. Obě strany dostali možnost přesilové hry, ale bez úspěchu. Když se zdálo, že třetina skončí bez střeleného gólu vybojoval si v útočné  třetině puk Novák, nahrál Bartoníčkovi, ten posunul na Kišše a Mára pohotovou střelou zavěsil (0:1).

Do druhé třetiny vstoupili chrudimští posíleni gólem do kabiny a bylo to hned znát. Již v 21.minutě byl vyloučen domácí Lustyk. Třetí pětka chrudimských vyslyšela volání trenérů Řezníčka s Dundáčkem o sehrání jednoduché přesilovky a střelbě obránců. Po ose Janoušek, Plch, Šlemenda posledně jmenovaný uklidil puk od modré do dolního rohu Horáčkovi branky (0:2). Efektivně sehraná přesilová hra se stínícím Flaškou před brankou udělala lavičce hostů velkou radost. Bohužel tento moment našim klukům spíše ublížil. Zmenšil se pohyb po hřišti, nepřesností přibývalo, z čehož těžili domácí., kteří byli aktivnější, více se tlačili do koncovky. Nakonec vytěžili  gól z přesilové hry, když za záda Amenta dorážel Dospěl (1:2). Dvě minuty na to Kosejk nahodil puk směrem na branku, golman Ament kopíroval pohybem puk, ale ten nešťastně trefil Šindlera, od kterého se odrazil do branky (2:2).V 38. minutě nabídli domácí chrudimským minutu a půl dlouhou přesilovou hru 5 proti 3.Chrudimští ale s hozenou rukavicí naložili prachbídně. Kromě pár střel si nevytvořili žádnou gólovou šanci a domácím nedalo moc práce pokrýt všechny hráče i přes početní výhodu. Těsně před odchodem do kabiny přečíslili hosté soupeře. Hned  za modrou přenechal puk Vágner Langrovi a ten střelou trefil stínícího Vágnera pouze do nohy.

Ve třetí třetině se hrál opatrný hokej. Nikdo nechtěl udělat chybu a tak se hrálo ze zajištěných obran. V padesáté minutě měli hosté možnost přesilovky, ale aktivně hrající domácí nedovolili soupeři žádnou vyloženou šanci. Po té hráli dvakrát v početní výhodě domácí. I na druhé straně se hrála aktivní obrana, takže se domácí nedostávali do mnoha šancí. A když se přeci jenom dostali před branku jistý golman Ament vše naprosto s přehledem vyřešil. Těsně před koncem se po nahrávce Kolína objevil ve vyložené šanci Langr, ale trefil Horáčka pouze do břicha.

Prodloužení nepřineslo nic zajímavého. Za zmínku stojí jen akce druhé čtyřky, která se propracovala až před svatyni domácích. Tentokrát se před brankou ocitl úplně sám Kišš. Nezvolil střelu jako na konci třetí třetiny Langr, ale pouze naznačil střelu a snažil se potáhnout puk a zavěsit do proti pohybu golmana. Škoda, že na poslední chvíli domácí golman zmařil tuto šanci. Po bezbrankovém prodloužení přišli na řadu samostatné nájezdy. První jeli naši kluci jmenovitě Flaška. Náš bývalý reprezentant měl nejspíše zrovna hodinu hudební výchovy a tak záhrál litomyšlskému golmanovi na housle parádní kousek a bylo to 0:1. Z hodiny hudební výchovy si také odskočil i domácí Šeda a zahrál druhé housle na tento koncertu tentokrát golmanu Amentovi (1:1). Na druhý nájezd, jak se v závěru ukázalo rozhodující byl nominován Langr. V zákulisí se dozvěděl o brankářově horečce a tak mu poslal sportovně pod paži teploměr. Horečka sice klesla, ale bylo to 1:2. Druhý nájezd bezpečně pokryl golman Ament a ze střídačky hostů se ozývalo „jako Hašek, jako Hašek“. Na poslední nájezd chrudimských byl zvolen Kišš, který napustil domácímu strážci svatyně brankoviště horkou vodou s pěnou a vykoupal ho jak se sluší a patří po pořádné horečce (3:1). Výborná nominace trenéru Řezníčka s Dundáčkem na samostatné nájezdy zajistil chrudimským druhý bod z ledu Litomyšle.